Przepisy dla każdego.

astrologia w kuchni..

poniedziałek, 09 października 2006

 Księżyc w znaku Barana – potrzebujemy więcej białka. Zajadamy się gorącymi i ostrymi potrawami.Wybieramy szybkie dania z dodatkiem czerwonych sosów.Smażone,krwiste potrawy mają dziś większe powodzenie. Gorący kubek moze zastąpić Tobie dziś obiad ze służbowego bufetu.

W znaku Byka – potrzebujemy więcej soli. Wybieramy potrawy tradycyjne.Dużo ziół i aromatycznych przypraw znajdzie się w potrawach. Ziemniak ma dziś niesamowite wzięcie oraz wszelkie cięższe potrawy,nie zwracamy uwagi na ilość kalorii. Rozejrzymy się także za owocami. Jeśli się odchudzasz,zastąp dziś ziemniaki kaszą. Powodzeniem dziś będą cieszyć się wszystkie słodkie batoniki.

W znaku Bliźniąt - No pora na tłuszcze. Będziemy mieć ochotę na bardziej złożone dania. Urozmaicone gusta. Powodzenie mają warzywa takie jak kalafiory,karczochy i brokuły. Owocami tego dnia są gruszki i morele. W taki dzień wszystkie bary mają klientów po brzegi.

Księżyc w Raku – Potrzeba węglowodanów. Dziś królują,kluski,makarony,pyzy,pirogi, kopytka,czy leniwe. Z warzyw zaprosimy do stołu, bakłażany,cukinie,szpinak.. Powodzenie będą miały tradycyjne zupy, kiełbaska i schabowy.

Księżyc we Lwie – znów chcemy białka. Dziś szczególnie będziemy zajadać ciepłe dania. Pomidory i sosy pomidorowe zaostrzą apetyt.Dziś zwrócimy uwagę nie tylko, co jemy, ale również jak jest to podane. Oprócz mięs i wędlin potrzebować będziemy w menu roślin strączkowych i ziaren słonecznika. Wybierać będziemy także potrawy egzotyczne. W bufecie dziś będzie tłoczno.

W Pannie – sól po raz kolejny. Tym razem zwrócimy uwagę na zdrową żywność. Dziś w stołówkach może być zamęt, w związku z narzekaniem klientów na świeżość produktów. Tego dnia najlepiej przekonać do surowych warzyw: pory, buraczki, kalarepki…Zamiast słodkich deserów klienci będą wybierać owoce. Dziś zaopatrz się w herbatki ziołowe i owocowe.

W Wadze – Tłuszcze. Szukać będziemy potraw pierwszej jakości i pięknie podanych. Powodzenie będzie miał drób i dziczyzna. A owoce to brzoskwinie, winogrona i grejpfruty. Należy unikać kawy.

W Skorpionie – potrzebujemy węglowodanów. Pizza i zapiekanka to numer jeden w menu oraz ziołowe sosy i dipy, kluseczki, pierogi i wszelkie rolady. Sałatki ostro-kwaśne. Powodzenie również będą miały dania rybne i owoce morza. Desery to herbatniczki i czekolada.

W Koziorożcu – Sól. Dziś dania pożywne i konkretne. Frytki i zapiekane warzywa. Zupy z czosnkiem ziół to kminek i majeranek. Nie wydamy dziś wiele na obiad w bufecie. Zaspokoimy głód kanapką przyniesioną z domu.

W Wodniku – tłuszcz. Ryba wędzona to numer one. Wędlina i pasztety stoją tuż za nimi. Powodzenie będą cieszyć się potrawy przyprawione delikatnie majonezem i sery. Owoce:kiwi, banany i porzeczki. W bufecie nie może zabraknąć potraw innego pochodzenia. Sajgonki i sałatka jarzynowa może być dziś najlepiej sprzedającym się zestawem..dziwne,ale prawdziwe.

W znaku Ryb – węglowodany po raz kolejny. Dziś słodycze, więc uwaga. Potrawy mączne oraz polewane śmietaną. Owoce morza, potrawy z ryżu powinny znaleźć się w menu na ten dzień. Ten dzień sprzyja zatruciom. Wic nadzy zwrócić uwagę na termin przydatności produktów. Silniej niż zwykle będzie działał alkohol. Trudno dziś będzie się zdecydować, co zjeść. Może to,a może tamto?

Obserwację robię osobiście,nie chce inaczej wyjść:)

 Gdy księżyc jest w znakach powietrznych, chętniej jemy sałaty i warzywa(brokuły, kalafiory, uzywamy octu winnego ,bazylii, majeranku.)

Kiedy przebywa w wodnych znakach zajadamy się pieczywem, makaronem, potrawami z kapusty…uzywamy liści laurowych i ziela angielskiego.

A co do diet,to warto przyjrzeć się kalendarzowi księżycowemu.Może dzieci niejaki chętniej zaczną zaglądać do lodówki a i nam łatwiej uda się pozbyć kilogramow?

Księżyc w znakach zodiaku skłania nas bardziej do tych a nie innych produktów.Jeśli chcemy schudnąć musimy dane produkty kontrolowac,bo czy chcemy czy nie ochotę na nie będziemy mieć.

A jeśli chcemy trafić z daniem w przysłowiową 10 możemy dopasować menu do preferencji zgodnych z księżycem.Te informacje mogą przydać się wszystkim tym,którzy prowadzą własne restauacje,bary czy stołówki.Ułóż menu i zaspokoj gusta klientów! Przekonaj się,że to działa.

sobota, 07 października 2006

  Astrologowie uznali,że opiekę nad kuchnią sprawują trzy znaki:

Rak - zapewnia opiekę ,

Byk - zapewnia radość z przygotowanych potraw oraz

Panna - która dba o spiżarnię.

Najlepszymi dniami by spędzać czas w kuchni są dni ,kiedy Księżyc przebywa w tych znakach.

Gdy księżyc jest w nowiu w kuchni przebywam najdłużej.Spokojnie i dokladnie przygotowujemy posiłki.W ten sposób odzyskujemy równowagę .

Gdy wzrasta, wtedy wykorzystujemy zapsy,zbieramy przepisy i gotujemy ulubione potrawy.Korzystamy ze sprawdzonych pomysłów. Najczęściej dania w 30 min.

Kiedy jest w pełni w kuchni powinna zapanować cisza.. Najlepiej wtedy wybrać się na obiad bądź kolację z przyjaciółmi do restauracji bądź pubu. Choć i tam nasze oczekiwania mogą nie być spełnione.

W pełni i w nowiu niestety nie wychodzą dobrze wypieki drożdżowe i wszystkie inne pieczone potrawy..

Gdy księżyca zacznie ubywać, łatwiej nam będzie skusić się na nowy przepis ,spróbujemy chętniej nowych smaków. Dni po pełni ponoć sprzyjają przyjęciom, większym zakupom, przygotowaniu przetworów i zapasów. Im bliżej nowiu tym bardziej czujemy się nasyceni. Nadchodzi czas na odpoczynek .

Sprawdzić warto :) Dziś jest pełnia. Czy chętnie pichcicie w tym czasie?

piątek, 06 października 2006

 Na to ,jaki gust kulinarny jest u nas przewodni decyduje w naszym kosmogramie (wykres horoskopu) Wenus,Słońce oraz Ascendent i Księżyc.

Osoby ,które w swoim horoskopie mają najbardziej obasdzone znaki ogniste,czyli -Barana,Lwa,Strzelca -będą gustować wpotrawach pikantnych, ognistych.Nie obejdzie się bez mięs pieczonych i grilowanych .

Osoby,ktore mają obsadzone mocno znaki powietrzne czyli -Bliżnięta,Wagę i Wodnika -preferować będą kuchnię lekką z dodatkiem oliwy i delikatnych tłuszczów.Osoby takie szukają nowych smaków. Gustować będą w lekkich sosach i sałatkach, a przeważającym smakiem będzie kwaśny.

Osoby z mocnymi znakami ziemskimi - Byk,Panna,Koziorożec - cenią wykwintną kuchnię.Zwracają uwagę nie tylko co jedzą,ale też na to jak i naczym jest to podane. Bardziej lubią warzywa i przetwory matynowane. Mają zawsze pelne spiżarnie.Nie potrafią obejść się bez słodkich deserów.

Osoby z mocnymi znakami wodnymi - Rak,Skorpion,Ryby - gustujeąw potrawach tradycyjnych i niezbyt często dają namówić się na kulinarne eksperymenty. Lubią potrawy słone. Częscie zajadają się rybami i owocami morza:) Gustują w zupach i gęstych sosach.Często zbierają stare przepisy.

Takie kulinarne gusta odnoszą się przede wszystkim do układu planet w horoskopie, określają rodzaj preferowanych smaków. Oczywiście,ze wszystko jest zmienne także i nasze upodobania kulinarne:)

Jeśli Wenus masz w jednym ze znaków wodnych z pewnością uwielbiasz ryby tak jak ja:)


Kontakt:

    tarocistkadorota@gmail.com